چگونه یک حمام سی متری را به خوبی طراحی کنیم؟

یک مهندس ۱۰ روش هوشمندانه را برای طراحی مناسب حمامی به این اندازه پیشنهاد کرده است.

1398/12/15

Houzz فارسی

در این صفحه منابعی از وب سایت رسمی...

2
0
( % 100 ) 1
299

یک حمام با اندازه‌ی متوسط به همراه دو میز توالت، توالت و یک وان و دوش جداگانه حدود سی متر مربع وسعت دارد. اما این به این معنا نیست که حتما راه درست چیدمان این ابزارآلات را به راحتی پیدا می‌کنید. 

تنظیم و چیدمان دقیق حمام، محل قرارگیری درب ورودی یا وسعت حمام باعث می‌شود به طور ناگهانی چندین گزینه برای طراحی حمام‌تان به بهترین شکل داشته باشید. ما با مگ اسکات، مهندسی که مدیریت وبسایت House Plans Helper را بر عهده دارد مشورت کردیم تا به ما ۱۰ روش طراحی یک حمام متوسط را نشان بدهد.


حمام ۲۶ متر مربعی (۸۵ فوت)


نقشه یک حمام ۲۶ متر مربعی
اینجا یک وان حمام سیار را درون یک دوش توکار قرار می‌دهیم. اسکات می‌گوید" توالت مانند درب ورودی درون یک دیوار یکسان قرار می‌گیرد تا این گونه منظره‌ی آن تفاوتی با خارج از حمام نداشته باشد.

حمام ۳۰ متر مربعی (۱۰۰ فوت)


نقشه یک حمام ۳۰ متر مربعی

اسکات می‌گوید که حمام ۳۰ متر مربعی حس یک فضای بزرگ و راحت را به شما منتقل می‌کند. اگر چه توالت مقابل درب ورودی قرار می‌گیرد، اما از بیرون حمام دید ندارد. مثل قبل، وان حمام درون فضای دوش قرار می‌گیرد. 

نقشه یک حمام ۳۰ متر مربعی

در این طراحی مثل طراحی قبل، برای تنوع در چیدمان، وان حمام چرخانده می‌شود تا این گونه به باز شدن پنجره رو به فضای آزاد کمک کند؛ یا این که موانع طراحی برطرف شود.

نقشه یک حمام ۳۰ متر مربعی

در همین حمام ۳۰ متر مربعی، تبدیل به یک حمام مربعی شکل، به ایجاد یک چیدمان مناسب و متعادل نیز کمک می‌کند. یک میز توالت دوقلو، توالت را بین خود پناه می‌دهند در حالی که وان و دوش در مقابل آن‌ها قرار می‌گیرند. 

اسکات پیشنهاد می‌دهد که یک دوش منحنی می‌تواند به خوبی با یک وان منحنی شکل هماهنگ باشد. 

نقشه یک حمام ۳۰ متر مربعی

جدا کردن سینک‌ها از یکدیگر در یک حمام مستطیل شکل، این امکان را به حمام می‌دهد که در مقابل درب ورودی قرار بگیرد تا این گونه به یک طراحی و چیدمان مناسب دست پیدا کنیم. 

اسکات می‌گوید "اگر به دنبال یک حمام ساده و در عین حال زیبا هستید، ممکن است بخواهید همه‌ی امکانات را در آن بکار گیرید. این حقیقت که سینک دستشویی به اندازه ی وان حمام نیست باعث می‌شود که فضای حمام دلبازتر شود.

نقشه یک حمام ۳۰ متر مربعی

او می‌گوید "فکر می‌کنم کنج حمام یک فضای عالی و بی‌نقص برای قرارگیری وان حمام است. به نظر من از نظر زیبایی بصری، بسیار زیبا می‌شود چه با پنجره چه بدون پنجره. مثل قبل این نوع چیدمان هنگام ورود به حمام وان حمام را در یک دید مستقیم قرار می‌دهد.

اسکات خاطرنشان کرد که فضای کنج حمام، عمق بیشتری به میز توالت و دوش‌ها می‌دهد. اینگونه می‌توان توالت را نیز در کنج حمام جای داد که البته از نظر زیبایی بصری جالب نیست.


حمام ۳۵ متر مربعی (۱۱۵ فوت)

نقشه یک حمام ۳۵ متر مربعی

در نظرگرفتن ۳۵ متر مربع در طراحی‌های قبل، برای قراردادن دوش‌ها در کنج حمام، باعث می‌شود که وان حمام آزادانه و به صورت اریب در کنج حمام آرام بگیرد. اسکات می‌گوید "من این چیدمان را دوست دارم چون که به حمام فضای باز و خوشایندی می‌بخشد و این گونه طراحی بیرون از حمام را نیز زیبا می‌کند."


حمام ۴۰ متر مربعی (۱۳۰ فوت)

نقشه یک حمام ۴۰ متر مربعی

در نظر گرفتن یک حمام ۴۰ متر مربعی باعث می‌شود که حس بزرگی و فضای آزاد به شما منتقل شود‌. اسکات می‌گوید این نوع چیدمان احساس دو فضای جداگانه را به شما القا می‌کند. این گونه حتی فضای کافی دارید تا یک صندلی یا چهارپایه‌ی کوچک هم بین حمام و میز توالت قرار بدهید.

نقشه یک حمام ۴۰ متر مربعی

در این چیدمان حمام ۴۰ متر مربعی، وان در مرکز حمام قرار می‌گیرد. کمی فضای خالی در گوشه‌ی سمت چپ حمام برای قراردادن صندلی باقی می‌ماند‌ اسکات می‌گوید "من نگرانی کمی به خاطر این چیدمان دارم چون که دوش حمام و سینک دستشویی در اکثر مواقع استفاده می‌شود اما وان حمام نهایتا روز به روز استفاده می‌شود."


نقشه یک حمام ۴۰ متر مربعی

این طراحی مثل یکی از طراحی‌های قبلی حمام ۳۰ متری است، فقط با این تفاوت که از ۳۰ متر فضای بیشتری در اختیار دارید و این گونه برای یک دوش بزرگ‌تر هم فضا دارید. 

حماو سرویس بهداشتی شامل: میز توالت، وان و توالت فرنگی

این حمام ۲۹ متر مربعی (۹۵ فوت) از بسیاری از ایده‌ها و استراتژی‌های این مقاله پیروی می‌کند، اما به جای وان، میز توالت را به نمایش می‌گذارد.


نویسنده: Mitchell Parker

مترجم: مصطفی معصومی‌فر

منبع: https://www.houzz.com/magazine/how-to-lay-out-a-100-square-foot-bathroom-stsetivw-vs~91505638برچسب ها :نظرات


تبلیغات