چگونه می توانید اتاق خود را درخشان و روشن تر کنید

ترفندهای بسیار آسانی وجود دارد که میتوانید از نور روز برای روشنایی اتاق خود استفاده کنید، قطعا شما متعجب خواهید شد که چرا قبلا از این نور ها استفاده نکرده اید

1397/08/07

علی حمزه

به امید روزی که در خانه رویاهایمان...

2
0
( % 0 ) 0
276

هیچ کس انکار نمی کند که پنجره های بزرگ و بدون مانع و یا رنگ سفید دیوار معمولا اتاق را روشن تر می کنند، اما آنها تنها چیزهایی نیستند که این کار را انجام می دهند. در اتاقهای زیر، طراحان سطح نور را با حقه های هوشمندانه افزایش دادند، که می توانید از این ترفند ها استفاده کنید.

آشپزخانه - میز غداخوری - لوستر - کابینت - پنجره

به واسطه پنجره های سقفی نور آسمان را وارد اتاق کنید


نور طبیعی که از بالا و به واسطه پنجره های سقفی می تابد بسیار روشن تر است از آنچه که از پنجره های معمولی می تابد، بنابراین اگر فرصتی برای نصب یک پنجره نورپردازی سقفی داشتید، دریغ نکنید. سپس نور را با سطوح (مانند درها یا رویه کابینت) روشن و سفید، درخشان تر کنید.

اتاق خواب - تخت خواب - فرش - پنچره - کرکره - بالشت - کوسن - دکوراسیون داخلی

استفاده از پنجره مناسب در رنگ مناسب


شما می توانید سطح نور خود را افزایش دهید و اتاق خود را از نور آفتاب بهره مند کنید. قبل از همه چیز اول: افکار پرده های بزرگ را رها کنید، مگر اینکه بتوانید آنها را درست از قاب پنجره و دیوار بکشید به کنار. همچنین پرده های رومن - آنها نور قسمت بالای پنجره را مسدود می کنند.


پرده های کرکره ای یا زبرا انتخاب خوبی هستند، اما آنها را در یک رنگ روشن یا گرم انتخاب کنید، به طوری که نور روز را به بهترین نحو ممکن منتقل کنند.

اتاق نشیمن - تابلو - شومینه - پارکت - میز غذاخوری - لوستر - پنجره

کفپوش را سفید رنگ کنید


هیچ مخفی نیست که یک سقف سفید باعث می شود که یک اتاق بلندتر به نظر برسد، در حالی که دیوار سفید اتاق را بزرگتر نشان میدهد. حال برای به حداکثر رساندن اثر روشنایی، یک کف سفید به این معادله اضافه کنید. از نظر هزینه، پارکت سفید رنگ یک گزینه مقرون به صرفه است، به علاوه خطوط تخته ها بافت دلپذیری را ایجاد می کنند و اثر بصری زیبایی را ایجاد می کنند.


اگر برای تمیزی کف نگرانید می توانید از یک رنگ روشن متوسط مانند کرم، شیری، شکلاتی و ... استفاده کنید، این رنگ ها نیز به اندازه کافی نور را بازتاب می کنند.

آشپزخانه - شیرآلات - کابینت طلایی - گل

متریال بازتابنده را انتخاب کنیدبه همین ترتیب، لوازم واثاثیه خود را طوری انتخاب کنید که از تیکه های آینه، فلزات براق ساخته شده باشد، این انتخاب نور دو چندان و دوست داشتنی را به اتاق اضافه می کند (هر چند، در اتاق های این چنینی نباید مسئله لکه شدن و جای دست ماندن روی لوازم را نادیده گرفت).


ویژگی های منعکس کننده ی این نوع لوازم و اثاثیه نیز به شما اجازه می دهد تا وسائل تیره را در جای دیگری از اتاق قرار دهید بدون اینکه سطح نور را به خطر بیندازید.

اتاق خواب - آینه - کمد دیواری - تخت خواب -

آینه ها را در موقعیت استراتژیک نصب کنید


شما می توانید سطح نور را با نصب آینه ها به صورت سراسری روی تمام دیوارها و از کف تا سقف، بالا ببرید. اما بهترین مکان برای افزایش نور در اطراف و ایجاد یک فضای بزرگتر نصب آینه ها در مجاورت پنجره ها است، حواستان باشد در مجاورت پنجره نه روبروی پنجره.

تابلو - اتاق نشیمن - شلف - مبل - اثاثیه

از اثاثیه جمع و جور استفاده کنید


به این دلیل است که هرچه اثاثیه شما بلندتر و جاگیر تر باشد مانع از بازتاب مقدار نور زیادی در فضا می شود، پس از اثاثیه جمع و جور تر استفاده کنید تا فضای روشن تری داشته باشید. همچنین این انتخاب باعث می شود که سقف شما بلند تر بنظر برسد، برای افزایش اثر اثاثیه را روشن تر انتخاب کنید.

اتاق خواب - تحت خواب - کاغذ دیواری - آجر نما - آباژور

دیوارهای بازتابنده را در طراحی کنید


 اگر شما تصویر زمینه دیوار اتاق خود را انتخاب می کنید و می خواهید فضای پر نور و روشنی داشته باشید، انتخاب یک طرح با پس زمینه رنگ روشن، این کار را انجام می دهد.


شما می توانید اثر روشن شدن را با استفاده از یک فلز جلا داده شده که باعث می شود درخشش دیوار و نور منعکس شود، افزایش دهید.

اتاق نشیمن - فرش - دکوراسیون داخلی - مبلمان - شومینه - آینه - تابلو - پارتیشن

در تو رفتگی های دیوار از آینه استفاده کنید


حتی درخشان ترین اتاق ها دارای نقاط تاریک هستند و تو رفتگی ها بزرگترین مقصر هستند. شما می توانید با استفاده از رنگ روشن و روغنی و یا با حلق آویز کردن آینه ها در آنها، برای بالا بردن احساس عمق و منعکس کردن نور، با آنها مبارزه کنید.

حمام - وان - برچسب پنجره - پارکت -

از برچسب پنجره استفاده کنید


پرده ها (به ویژه در رنگ های تیره) پنجره ها را محدود می کنند، همانند پرده های رومن که ارتفاع را کاهش می دهند. برچسب پنجره، با این حال که در برابر نور شفاف است، حریم خصوصی را هم نیز فراهم می کنند.

اتاق نشیمن - مبلمان - آینه - تابلو - موکت - دکوراسیون داخلی

انتخاب متریال درخشان


اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید تا یک اتاق پر از نور داشته باشید، می توانید از رنگ های تیره و دراماتیک استفاده کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید فرصت را برای اضافه کردن نور و درخشش بیشتر از دست بدهید. یک راه آسان برای انجام این کار این است که از متریال شفاف استفاده کنید، پارچه مخملی، جیر، ابریشم یا ساتن عملا در تاریکی می درخشند.


به ما بگویید: آیا شما راهکاری برای افزایش نور در اتاق دارید؟ اگر چنین است، لطفا آنها را در نظرات برای ما بنویسید.


برچسب ها :نظرات


تبلیغات