چگونه مدل حمام خود را تغییر دهیم؟

چشم انداز خود و بودجه در نطر گرفته شده را تعیین کنید، سبک و مصالح خود را انتخاب کنید، متخصصان .را استخدام کنید و در زمان مقرر تغییر مدل را انجام دهید

1397/07/30

علی حمزه

به امید روزی که در خانه رویاهایمان...

2
0
( % 0 ) 0
619

چشم انداز خود و بودجه در نطر گرفته شده را تعیین کنید، سبک و مصالح خود را انتخاب کنید، متخصصان را استخدام کنید و در زمان مقرر تغییر مدل را انجام دهید.


شما آماده برای بازسازی حمام خانه هستید.

همانطور که احتمالا از قبل می دانستید، برخی از وظایف پیش روی شما است. حتی با کمک طراح حرفه ای حمام و یک پیمانکار عمومی که به ساخت، نصب و نگهداری کمک ی کند، بسیاری از کارهای ذهنی ناگزیر برای شما، صاحب خانه وجود دارد.

حال نوبت به شما خواهد رسید که در آن می خواهید چه چیزهایی را به چالش بکشید، چقدر می خواهید خرج کنید، آنچه می خواهید را شبیه سازی کنید و تصمیم بگیرید چگونه می خواهید آن را انجام دهید.

این مطلب به شما کمک می کند تا از طریق مراحل برنامه ریزی و مفهومی، روند کار را طی کنید. فقط به یاد داشته باشید که چشم خود را بر روی جایزه نگه دارید و به دنبال کمک و هدایت افرادی باشید که قبلا آنجا بوده اند. و بالاتر از همه، برنامه ریزی کنید.

حمام و دستشویی - وان - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار

گام اول: شما برای رسیدن به چه هدفی تلاش می کنید؟


به نظر می رسد یک سوال به اندازه کافی ساده است که باید یک پاسخ ساده نیز داشته باشد: "خب، من به یک حمام جدید نیاز دارم". اما وقتی که سفر را آغاز می کنید و زمان و حساب بانکی زیادی از شما از دست میرود، می خواهید آن را درست کنید و شما می خواهید با یک نتیجه نهایی عالی خوشحال باشید.

قبل از اینکه هر کاری را انجام دهید، در مورد اینکه حمام ایده آل شما چگونه است، فکر کنید. محدودیت های پول و فضا را فراموش کنید و فقط تصور کنید که چه چیزی میخواهید و هدف مورد نظر شما چیست. این حمام برای چه کسی است؟ آیا حمام اصلی؟ حمام سرد؟ یا حمام بچه است؟ چقدر از آن استفاده می شود و عملکرد آن چه خواهد بود؟

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی

سوالات دیگر که باید از خود بپرسید:

 • چند نفر از آن استفاده خواهند کرد؟

 • چقدر وقت در صبح، بعد از ظهر و شب در حمام صرف می کنید؟

 • روال شما چیست - فضای کنونی چطور مانع آن می شود و چگونه فضای جدید می تواند آن را بهبود ببخشد؟

 • آیا شما قصد دارید که در این خانه برای مدت طولانی زندگی کنید؟

 • آیا در مورد مسائل پزشکی مانند فقدان بینایی یا آرتروز فکر می کنید؟

 • آیا فقط چیزی را که تمیز کردن آسان است می خواهید؟

 • آیا یک فضای آرامش دهنده را می خواهید؟

 • یا فقط می خواهید به دنبال فروش مجدد منزل خود باشید؟

 • آیا حمام رویایی شما شامل بخاری گرم کننده، دوش بخار، شومینه و تلویزیون است؟

همه این سوال ها به شما در تصمیم گیری کمک بسزایی می کند.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی

چرا شما بازسازی می کنید؟


سه دلیل عمده وجود دارد که مردم می خواهند حمام را تغییر دهند. (برای برخی، ترکیبی از این سه یا همه سه مورد است.)

به روز رسانی فضای فعلی


اگر شما با طرح حمام فعلی خود راضی هستید اما احساس میکنید فقط نیاز به تجدیدنظر دارید، پس توجهتان را بر انتخاب لوازم و احتمالا کابینت یا لوازم بهداشتی جدید تمرکز دهید.

حتما از سن خانه خود و بازسازی صاحب خانه قبلی مطمئن شوید. قرار دادن کاشی های جدید بر روی یک دیوار پوسیده و یا یک لوله کشی تاریخ مصرف گذشته و پوسیده، تنها یک مشکل بالقوه بزرگ در راه شما بوجود می آورد و پروژه را به تأخیر می اندازد. ممکن است بخواهید کار را با صبر انجام دهید تا بتوانید حق کار را کامل ادا کنید و از مشکلات احتمالی اجتناب کنید.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان

بازسازی برای فروش مجدد خانه


اگر شما حمام خود را برای فروش به روز می کنید، می خواهید به آنچه که خریداران بالقوه می خواهند، نگاه کنند. در حالی که دشوار است پیش بینی آنچه که یک خریدار به دنبال آن است، شما می توانید کمی تحقیق در مورد آنچه که صاحب خانه ها میپسندد بکنید.

مطالعه بحث و گفتگو های موجود در معمارشو می تواند شروع خوبی باشد، اما همچنین با طراحان، همسایگان، دوستان و خانواده در مورد آنچه که برای منطقه شما مناسب است صحبت کنید.

قابلیت های بهتر و فضای ذخیره سازی بیشتر


شاید شما همیشه متنفر بودید که چرا درب حمام اینگونه باز می شود و چه فضای دلگیری را نمایش میدهد یا اینکه از نگهداری دستمال توالت ها در کمد حمام خسته شدید و یا دیگر نمی خواهید لوازم آرایشی خود را بر روی کانتر نگهداری کنید. شاید هرگز از وان حمام استفاده نکنید و به یک دوش بزرگتر و بلندتر نیاز داشته باشید. یا به دو سینک بجای یک سینک نیاز داشته باشید. یا نور طبیعی بیشتری را بخواهید.

این سطح از بازسازی احتمالا شما را به تغییر کلی در فضا سوق می دهد، و احتمالا دوباره باید عناصر را طراحی کنید و مسیر لوله کشی را تغییر دهید. این تغییرات موجب ایجاد حمام جدید می شود. این سطح نیز در پایان از نظر مالی و زمانی در سطح بالاتری نیز خواهد بود.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان

گام دوم: تحقیق و بودجه


قبل از اینکه خودتان را پیش ببرید بهتر است بدانید که چقدر می توانید هزینه کنید. شما احتمالا در حال حاضر ایده ای از آنچه که می خواهید انجام دهید را دارید، بنابراین اولین چیزی که شما می خواهید این است که بدانید چقدر یک حمام هزینه خواهد شد. طبق داده های از سایت های آمریکایی، نیمی از صاحبان خانه بیش از 10،000 دلار را در یک حمام اختصاصی صرف می کنند.

در نظر داشته باشید که شما میخواهید یک بازسازی ساده ($ 3000 تا $ 12،000)، متوسط (تا 120000 تا 35000 دلار) یا یک بازسازی لوکس ($ 35،000 تا $ 100،000 و بالاتر) را انجام دهید، و همیشه حداقل 10 تا 20 درصد بیشتر برای هزینه های غیرقابل پیش بینی که ممکن است بوجود آید در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید: برای حفظ هزینه ها، ببینید آیا می توانید بازسازی خود را بدون حرکت هر گونه لوله کشی و یا سیم کشی موجود انجام دهید.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان- فرش

گام سوم: پیدا کردن یک متخصص کارآمد


چه بخواهید یا نخواهید بکارگیری یک متخصص در پروژه ها به نفع شماست. اگر شما می دانید که چه چیزی می خواهید و کجا می توانید آن را پیدا کنید و مطمئن شوید که ایده های شما کار خواهند کرد، مرحله طراحی را می توان برای شما گذاشت.

اما می دانید طراح حمام حرفه ای ممکن است قادر به فکر کردن درباره چیزهایی باشد که شما ممکن است در نظر نگرفته باشید - مانند قرار دادن یک رختشویی و خشک کن در حمام شما، اضافه کردن یک پنجره سقفی یا بازسازی فضا به روش خلاقانه برای به حداکثر رساندن قابلیت ها و کارایی.

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید با یک طراح کار کنید. راهنمایی و مشاوره با یک طراح یا دیدگاه توسعه یافته تر با یک طرح طراحی ممکن است همه نیاز شما برای شروع باشد. برای پروژه های بسیار پیچیده، خدمات طراحی کامل احتمالا بهترین گزینه هستند.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان - شومینه

اگر شما راحت باشید که به تخریب، ساخت و نصب خود بپردازید، ممکن است به یک پیمانکار عمومی نیاز نداشته باشید. اما این یک پروژه است که به سرعت می تواند از کنترل شما خارج شود. اگر تجربه نداشته باشید، یک حمام می تواند چندین بار طولانی تر شود تا زمانی که یک متحصص برای تکمیل آن کار می کند و نتیجه هنوز هم ممکن است با کیفیت پایین تر باشد.

پیچیدگی مسیریابی لوله کشی، نصب کاشی و کفپوش، نصب کمد و میز توالت، و چیز های دیگر فرصت زیادی برای خطا بوجود می آورد، و شما احتمالا چالش های زیادی برای گمراهی دارید، پول را از دست می دهید و در نتیجه یک حمام پر از معایب بدست می آورید. اگر بخواهید کمی از بودجه خود را کاهش دهید، به کارهای ساده مانند نقاشی مشغول شوید.

برای تغییرات ساختاری مهم، ممکن است نیاز به استخدام یک معمار داشته باشید. تاسیساتی ها و برق کارها تقریبا همیشه استخدام می شوند. در بعضی از نقاط، طبق قانون لازم است. هنگامی که شک دارید، یک متخصص برای کمک به استخدام بگیرید.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی

گام چهارم: برنامه خود را شفاف کنید


عکس های حمام هایی که دوست دارید را جمع کنید، شما می توانید در معمارشو | MemarShow و در قسمت ایده ها برای ایجاد و ذخیره عکس ها از طرح ها، سبک ها، پروژه های پایان یافته و موارد دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است دوست داشته باشید که توالت فرنگی، میز توالت و دوش را در یک عکس خاص ببینید، اما لزوما سبک، رنگ یا مواد در آن فضا را دوست نداشته باشید.

اگر حمام رویایی شما نمی تواند در فضای فعلی اجرا شود، در مورد آنچه در طرف دیگر دیوارهای حمام است فکر کنید. آیا می توانید فضای خود را از یک کمد دیواری مجاور، اتاق خواب یا دیگر مناطق بدون استفاده، استفاده کنید؟ آیا می توانید از خانه خود برای ایجاد فضای بیشتر استفاده کنید؟

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان - فرش

گزینه های دیگری که باید در نظر بگیرید عبارتند از: آیا توالت را در فضای باز میخواهید یا در فضای بسته و خصوصی. چه نوع کمدی برای سشوار، لوازم آرایش، ماشین ریش تراش و غیره نیاز دارید. چگونه نور طبیعی بیشتری بدست آوریم یا چگونگی انتخاب میز توالت و روشویی برای تناسب ارتفاع با قد دیگر اعضاء خانواده.

آیا می توانید ناحیه حرکت خود را طرح ریزی کنید که از کمد و محل لباس ها متصل شود به راهرو و از آنجا وصل شود به حمام و دستشویی؟ بنابراین شما لازم نیست که دیگر اعضاء خانواده را برای آماده شدن در صبح بیدار کنید. تقریبا تمام آنچه را که می توانید آرزو کنید و انجام دهید پایان ندارد، بنابراین فکر کنید و برنامه ریزی کنید تا همه چیز را که می خواهید دریافت کنید.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان

ممکن است عجیب بنظر بیاید، اما چیزی که ساده به نظر می رسد این است که جایی که لوازم برقی از آن عبور می کنند، می توانند تاثیر زیادی بر روال زندگی شما داشته باشند. آیا شما موبایل خود را در حمام شارژ می کنید؟ یا از سشوار یا سایر لوازم برقی در حمام استفاده می کنید؟ در حال حاضر زمانی است که شما می خواهید یک طرح برای چگونگی دسترسی به پریز داشته باشید. ملاحظات دیگر ممکن است شامل مواردی مانند جایی باشد که شما باید توالت را قرار دهید یا حتی جایی که باید دستمال توالت، آویز حوله و... را قرار دهید باشد.

انتخاب سبک حمامی که می خواهید، می تواند پیچیده باشد. طراحان توصیه می کنند که به بقیه خانه خود بپردازید. به عنوان مثال، شما احتمالا نمی خواهید یک حمام سنتی به سبک خانه مدرن خود اضافه کنید. اما، آگاه باشید، این پول شماست.

باز هم نگاهی به عکس هایی که برای شما الهام بخش است بی اندازید و هر چه بیشتر ایده ها را جمع آوری کنید، هیچ کاری را بر اساس شانس انجام ندهید. با هرچه نزدیک شدن به بازسازی، شرم آور است که یک تصمیم سرسرانه در مورد متریال یا سبک اتخاذ شود، چرا که در نهایت شما از حمام خود راضی نخواهید شد، زیرا شما زمانی را برای برنامه ریزی در نظر نگرفته اید.

سبک های مورد علاقه خود را در قسمت "گالری" معمارشو | MemarShow پیدا کنید.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان

گام پنجم: بهبود طرح شماتیک


در این مرحله، طرح های اسکچ و نقشه های کف و ارتفاع مورد بررسی قرار خواهند گرفت که نشان می دهد طرح حمام چگونه برنامه ریزی شده و اندازه اجزای آن، مانند میز توالت و کمد ها به چه صورت است. نکته اینجا این است که قبل از حرکت به سمت جلو، فاصله عناصر اصلی و المان ها را بکشید و تا جای ممکن فاصله ها را کمتر کنید، در اینجا منظور از طراحی این نیست که یک شمای کلی از پایان حمام داشته باشیم.

هنگامی که اندازه گیری ها و سایز لوازم در حمام مشخص می شوند، شما می دانید که چند متر مربع کاشی نیاز به سفارش دارید یا چقدر از تخته سنگ مرمر برای کف خود نیاز دارید. شما یا طراح شما می توانید از این اطلاعات برای شروع خرید یا برای تخمین قیمت مواد استفاده کنید.

این نقشه ها، طرح ها و محدوده کار برای مصاحبه با پیمانکاران برای شروع تخمین ها مورد استفاده قرار می گیرد.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان - تابلو

گام ششم: متریال،لوازم و رنگ ها را انتخاب کنید


شما به احتمال زیاد برای مدت زمان زیادی برنامه ریزی کرده اید و در حال حاضر "ایده" های خود را با عکس های الهام بخش کامل کرده اید وتقریبا تعیین کرده اید که چگونه می خواهید فضای خود را نگاه کنید.

اکنون وقت آن رسیده است که تا اطلاعاتی جزیی در مورد متریال را بدانید تا حداقل دانش کاری را داشته باشید و بتوانید با طراح یا تامین کننده مکالمه خوبی داشته باشید. به عنوان مثال، سنگ مرمر به نظر می رسد عالی است، اما برای حفظ آن دردسر زیادی را باید متحمل شوید. شاید بخواهید به گزینه های آسان تر برای تمیزی توجه کنید. شاید شما نمی دانستید که چوب واقعا می تواند در حمام کار کند یا از امکانات سنگ های بزرگ آگاه نبودید.

اگر چه انتخاب های این مرحله برای شما بی نهایت هستند اما در اینجا یک لیست کلی از آنچه شما انتخاب می کنید را می آوریم:

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی -آجر نما

 • وان حمام

 • رنگ

 • کابینت

 • شیرآلات

 • کفپوش

 • روشنایی

 • آینه

 • روشویی

 • کمد

 • کاشی

 • توالت

 • میز توالت

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان

گام هفتم: کار بر روی بهبود طراحی


در این مرحله، شما باید فعالانه به بررسی طرح طبقه، ارتفاعات، طرح کاشی و سایر طرح های مرتبط با پروژه خود بپردازید. برنامه ریزی بیشتر بدان معنی است که اشتباهات کمتر می شود. همچنین شما می خواهید سرعت را در همه چیزهایی که به پروژه شما می آیند بالاتر ببرید، به طور مثال اینکه چه موادی مورد استفاده قرار بگیرد و چگونه آنها را در بر بگیرد.

اگر چیزی در طرح های ساختمانی مشخص نشده باشد، مانند طرح کلی کاشی و یا اینکه چگونه می خواهید تو رفتگی هایی را در کنار دوش خود قرار دهید، به نظر می رسد، نصب کننده کاشی شما تصمیم گیری را در محل انجام خواهد داد، به ویژه اگر شما در روز نصب حضور نداشته باشید. این مرحله همچنین شامل پروسه مجوز می شود. اگر با کارشناس حرفه ای کار می کنید، او این کار را انجام می دهد، زیرا آنها با تماس با دفتر برنامه ریزی محلی کار می کنند. اگر کار را خودتان انجام می دهید، باید آنچه را که در راستای قوانین لازم است را فرا بگیرید.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان

گام هشتم: ارزیابی پیمانکار ها


دانش معمول این است که شما باید سه ارزیابی جداگانه از پیمانکار های مجاز برای پروژه خود دریافت کنید. اگر قبلا با طراح یا دیزاینر مشغول به کار هستید، ممکن است او افراد ماهری را بشناسد و یا بتواند برای شما متخصصان مختلف را ارزیابی کند تا اطمینان حاصل کنید که آنها برای کار مناسب هستند.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان

و این کمک می کند تا کمی در مورد قیمت های پیشنهادی پیمانکار بدانید. اجازه ندهید که بالاترین پیشنهاد شما را بترساند و یا بلافاصله پایین ترین قیمت را انتخاب نکنید.

Nance Lee Mosquera ساکن مینیاپولیس و شوهرش، Vini، سه پیشنهاد از پیمانکاران برای حمام اصلی خود با اندازه 8 در 5 فوت را دریافت کردند. اولین پیشنهاد در $ 27،000 بود که باعث شد Nance بگوید "آیا شما شوخی می کنید؟" و "این مضحک است". پیشنهاد دوم، در 24000 دلار، به همان اندازه تکان دهنده بود، عمدتا به این دلیل که او و همسرش پیشنهاد کردند که تخریب و نقاشی خود را انجام دهند. سومین پیشنهاد در 9000 دلار بود، و آنها فهمیدند که قیمت مناسب تری است.

اما بعد از اینکه حمام را بازسازی کردند، همه چیز متفاوت شد. لوله کشی در داخل خانه از سال 1925 بود و هیچ کاری نمی توانست انجام شود، مگر اینکه آنها را تعویض کنند. این لوله ها زیرزمین منتهی می شدند، به همین دلیل Mosqueras مجبور به حذف دیوار اتاق نشیمن شدند وبرای تعویض تا سه طبقه را تخریب کردند. این فقط 4800 دلار اضافی را در هزینه های لوله کشی اضافه کرد. همچنین سیم کشی برق نیز باید تعویض می شد که 2،000 دلار دیگر به هزینه ها اضافه کرد. با این حال، آنها در حال حاضر $ 15،000 خرج کرده بودند، البته بدون خرید متریال. هنگامی که گرد و غبار و خاک ها تمیز شد و حمام کامل بود، هزینه کل به حدود 19،000 دلار رسید.

آنها کمی کار خود را ارزان تر انجام دادند اما مجبور بودند کار بیشتری انجام دهند. Mosquera مجبور شد متریال را خود پیدا کند، به نمایشگاه ها می آمد و همه چیز را خود می خرید و با نصاب ها و پیمانکاران هماهنگی میکرد. آنچه پیش بینی شده بود که در چند ماه طول میکشد تا پنج ماه به طول انجامید. قبول کردن پیشنهاد یک پیمانکار با مبلغ بیشتر هزینه های آنها را افزایش می داد اما در عوض از خیلی از سردرد ها و خستگی های آنها جلوگیری میکرد.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان -فرش

گام نهم: برنامه نصب و آماده شدن برای نسخه ی نمایشی


همانطور که گفته شد، کار های بسیاری در بازسازی حمام اتفاق می افتد. طبق گفته انجمن ملی آشپزخانه و حمام، بسته به اندازه و دامنه پروژه شما، این روند می تواند شش هفته تا هشت ماه یا بیشتر طول بکشد. و این در حالی است که برخی از آن ها می توانند در زمانی که شما در پرواز هستید انجام شود، چرا که شما بسیار خوب برای این کار برنامه ریزی کرده اید و آماده شده اید.

این ایده آل است که هر جزئیات جدیدی را برنامه ریزی کرده و هر متریالی را قبل از شروع ساخت و ساز سفارش دهید. آخرین چیزی که می خواهید این است که بازسازی خود را به نیمه راه برسانید و به خدمه ساخت و ساز خود بگویید که برای دو هفته کار را تعطیل کنند، تا سنگ مرمر سفارش داده شده شما از ایتالیا برسد.

شما می خواهید مشخص کنید که پیچ و مهره ها چگونگه جریان دارند و هر چیز به طور کلی در کجا قرار می گیرد. برای ذخیره متریال خود به یک فضای خالی نیاز دارید، بنابراین باید برنامه ریزی کنید که در آن زمان که همه چیز از جمله ساخت ساز در حال انجام است. آیا می توانید فضایی را در گاراژ خود یا در کنار خانه خود ایجاد کنید؟

آیا شما برای شروع پروژه و یا اختلال احتمالی در آن آماده هستید؟

چه زمانی کارگران در آنجا خواهند بود؟ و کسی در محل برای پاسخ به سوالات و نظارت بر ساخت و ساز خواهد بود؟ آیا بر برنامه کاری شما و یا سفرهای دیگران تاثیر می گذارد؟ در طول ساخت و ساز کجا دوش می گیرید؟ باید چه چیزی برای خانواده شما در دسترس قرار بگیرد؟ فکر کنید که چه مدت خدمه در آنجا خواهد بود. هر تصمیم گیری در آخرین لحظه باید اولویت اول را برای اطمینان از یک پروژه بدون اختلال را در نظر بگیرد.

حمام و دستشویی - روشویی - شیرآلات - میز توالت - دوش - حوله نگهدار - توالت فرنگی - سرامیک - کاشی - وان - فرش - لوستر

گام دهم: تمام اسناد، گارانتی ها و دستورالعمل ها را نگهدارید


انجمن ملی آشپزخانه و حمام توصیه می کند که شما تمام رسید ها، قراردادها، ضمانت نامه ها و اطلاعات مربوط به محصول را نگه دارید (بنابراین شما می دانید که چگونه از متریال و لوازم مراقبت و نگهداری کنید).

با این وجود، احتمال دارد که در بازسازی حمام شما چیزی اشتباه شده باشد، نادیده گرفته شده باشد، شکسته شده باشد، خراشیده شده باشد یا گم شده باشد - ممکن است یک سوراخ در دیوار وجود داشته باشد یا یک کشوی ناقص وجود داشته باشد.

در اینصورت باید پیمانکار را با یک ایمیل غیر رسمی یا یک نامه رسمی با مدارک مستند مطلع کنید و پیمانکار شما طی بازدیدی از پروژه انجام شده برای تعمیر مشکل بوجود آمده اقدام کند.

نگران نباشید این یک نتیجه اجتناب ناپذیر از یک کار پیچیده است. سعی کنید به یاد داشته باشید که هر کس اشتباهات کوچکی را مرتکب می شود و آنها اثبات می شوند.


گام یازدهم: تزئین حمام


تبریک به حمام جدید شما! اکنون وقت آن رسیده است که با حوله های مناسب، قالی، نگهدارنده صابون، لوازم جانبی و موارد دیگر آن را زیباتر کنید. و اگر بچه دارید، برای حمام کردن کودک خود، لوازم مورد نیاز برای کودکان را فراموش نکنید.نظرات خود را در کامنت با دیگران به اشتراک بگذارید.برچسب ها :نظرات


تبلیغات