چگونه آشپزخانه زیبا و دلبازی داشته باشیم؟

داشتن آشپزخانه زیبا و باسلیقه میتواند در زیبایی کل خانه تاثیر بگذارد, با این 6 ترفند جلوه آشپزخانه را زیباتر کنید.

1397/07/18

علی حمزه

به امید روزی که در خانه رویاهایمان...

2
0
( % 0 ) 0
305

داشتن آشپزخانه زیبا و باسلیقه میتواند در زیبایی کل خانه تاثیر بگذارد, با این 6 ترفند جلوه آشپزخانه را زیباتر کنید.

اشپزخانه

ترفندهای داشتن آشپزخانه زیبا


آشپزخانه قلب تپنده خانه است. محیطی که هر روز خانواده ها در آن جمع میشوند و غذا میخورند. مطمئنا داشتن یک آشپزخانه زیبا و دلباز میتواند محیط خانه و خانواده را گرمتر کند.Image title

لوازم برقی خود را تفکیک کنید!


توجه داشته باشید که آشپزخانه ی شما ویترین کالا نیست! لوازمی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند همانند چای ساز، خرد کن، پلوپز و ... را نزدیک خود قرار دهید و سایر لوازم را که در هفته یک یا دو بار مورد استفاده قرار می گیرند را در کابینت ها قرار دهید با این روش فضای شما باز تر خواهد شد و نظم و ترتیب بیشتری به فضای خود خواهید بخشید. 

Image title

به ابزارهای آشپزخانه نظم دهید!


ابزارهای آشپزی که قاعدتا روزانه مورد استفاده قرار می گیرند را در نزدیکی اجاق گاز خود قرار دهید، برای این منظور می توانید از اکسسوری های نظم دهنده استفاده کنید، و یا حتی این اکسسوری ها را خودتان بسازید، با یک سبد ساده به سادگی ابزار مورد نیاز خود را در یک جا جمع کنید، با این کار در انجام کارهای روزانه سرعت عمل بیشتری نیز خواهید داشت. 


Image title

جای ادویه ها را فراموش نکنید!


جا ادویه ای ها، روغن ها و سایر مواد اولیه مورد نیاز آشپزی را فراموش نکنید، این موارد باید در اولویت چیدمان قرار گیرند، فضایی نزدیک به اجاق گاز خود را برای این منظور انتخاب کنید. سعی کنید برای آن ها ظروفی هماهنگ و یکسان و یا در یک تم انتخاب کنید با این کار علاوه بر نظم بخشیدن به فضا، مانع از اغتشاش بصری در فضا خواهید شد.

Image title

از شلوغی بی مورد در آشپزخانه بپرهیزید!


در فضاهای کوچک خصوصا آشپزخانه ها از شلوغی بپرهیزید، سعی کنید فضاهای خاصی را برای تجهیزات آشپزخانه و لوازم در نظر بگیرید و تزئین آشپزخانه را به چند وسیله ی کوچک مثل گلدانها و سرویس پاسماوری محدود کنید. با این روش آشپزخانه ی شما بزرگتر نشان داده می شود. 

Image title

هنگرهای دیواری را جدی بگیرید!


گاهی نیاز دارید عناصر پر کاربردی همچون تخته ها، آبکش ها، ظروف و .... را در زمان کار نزدیگ خود داشته باشید اما به دلیل محدودیت فضایی این امکان برای شما ایجاد نمی شود، با استفاده از هنگرها به سادگی می توانید فضای خود را طبقه بندی کنید و هرآنچه را که می خواهید در نزدیکی خود داشته باشید. 

Image title

از شلف ها در آشپزخانه کمک بگیرید.


در آشپزخانه های کوچک تا حد امکان کانترها را خالی نگه دارید و یا از یک یا دو وسیله ی ضروری برای روی آن استفاده نمایید و برای باقی لوازم از شلف ها کمک بگیرید با این کار به سادگی از تمام قسمت های فضای آشپزخانه ی خود به خوبی استفاده نمایید.

Image title

Image title

Image title

Image title

با تشکر از توجه شما


برچسب ها :نظرات


تبلیغات