چگونه آشپزخانه خود را بازسازی کنیم؟

در اینجا 9 گام برای بازسازی آشپزخانه وجود دارد، از جمع آوری ایده های طراحی از طریق ساخت و ساز و بازنگری نهایی

1397/08/02

علی حمزه

به امید روزی که در خانه رویاهایمان...

2
0
( % 0 ) 0
329

در اینجا 9 گام برای بازسازی آشپزخانه وجود دارد، از جمع آوری ایده های طراحی از طریق ساخت و ساز و بازنگری نهایی


شما تصمیم گرفتید آشپزخانه خود را تغییر دهید. حالا چه باید کرد؟ نمیدونید از کجا شروع کنید؟

بسیاری از خانه دار ها به دو مسیر می روند. بعضی ها با جستجو در مورد لوازم خانگی شروع می کنند. دیگران با جمع آوری عکس های الهام بخش آشپزخانه شروع می کنند. برخی تصمیم می گیرند که به فضای بیشتری نیاز دارند. دیگران می خواهند آشپزخانه فعلی خود را ارتقا دهند.خانه دار ها ممکن است در این مرحله بیشتر از یک سال قبل از شروع مصاحبه با طراحان آشپزخانه یا پیمانکاران عمومی وقت صرف کنند.


هنگامی که شما به اندازه کافی فکر کرده اید و آماده ی شروع یک طرح بازسازی آشپزخانه هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ ما با 9 مرحله اول شروع می کنیم و ما در جزئیات کارهای آشپزخانه با جزئیات خاصی روبرو خواهیم شد که در ادامه و مقالات دیگر توضیح خواهیم داد.

آشپزخانه - کابینت - میز غذاخوری - کاشی - پارکت - اجاق گاز - هود

گام اول: در مورد آنچه که در آشپزخانه شما نیاز به بازسازی دارد فکر کنید


این مرحله در مورد نحوه استفاده شما از آشپزخانه و پیدا کردن طرح ها و ویژگی هایی است که متناسب با شیوه زندگی شما و خوانواده شما است. ایده هایی از هر منبع امکان پذیر، از جمله عکس ها و راهنماهای معمارشو | MemarShow و نمایشگاه های آشپزخانه جمع آوری کنید.


در مورد اولویت هایتان فکر کنید: چند نفر در آشپزخانه شما مشغول به آشپزی یا کار های دیگر هستند؟ و چگونه آنها باید در آن حرکت کنند؟ آیا شما نیاز به افزودن فضا یا المان های دیگر دارید؟ یا می توانید با الگوی فعلی آشپزخانه خود کار کنید؟


اگر قبلا این کار را نکردید، شروع به جمع آوری عکس های آشپزخانه با ویژگی هایی کنید که متناسب با سبک شما هستند. مجموعه شما می تواند مانند یک دفترچه یادداشت سازمان یافته و زیبا باشد و یا می تواند با تصاویر تصادفی و غیر سازماندهی شده پر شود. من در واقع روش دوم را ترجیح می دهم، زیرا دوست دارم به طور تصادفی تصاویر را به پوشه ها و "ایده" های خود بسپارم و بعدا برای ویرایش آن ها برگردم.

آشپزخانه - جزیره آشپزخانه - کابینت - میز و صندلی -پارکت - فر - چراغ آویز

گام دوم: تحقیق و برنامه ریزی


آماده اید که پروژه را شروع کنید و در آن غوطه ور شوید؟ بهترین کار برای شروع این است که همه چیز را فرموله کنید، این کار باعث می شود تا محدوده کاری و بودجه مورد نطر برای بازسازی آشپزخانه خود را بدانید.


هر دوی این موارد ممکن است تغییر کند، بنابراین احساس نکنید که فقط یک شانس در این مورد دارید. بودجه و محدوده در هم آمیخته اند و اغلب در طول فرآیند طراحی آشپزخانه بارها تغییر می کنند، زیرا شما اطلاعات بیشتری بدست خواهید آورد و قادر خواهید بود آنچه را که می خواهید تهییه کنید و یا اجرا کنید. به عنوان یک خانه دار، انتظار نمی رود که شما بتوانید تمام هزینه ها را از قبل پیش پینی کنید. به یاد داشته باشید، این یک فرایند آموزشی است.


گام سوم: پیدا کردن متخصصانی که شما نیاز دارید


حتی اگر مسیر "DIY" را دنبال می کنید نیز باید از یک متخصص کمک بگیرید، مگر اینکه شما قادر به ساخت کابینت های آشپزخانه خود باشید و یا برق و لوله کشی ها را خود را انجام بدهید، در بعضی مواقع باید با حرفه ای کار کنید. این فرایند ممکن است مانند کمک از یک فروشنده برای خرید لوازم برقی، کابینت، کاشی یا اجاق گاز باشد ، اما چیزی است که یابد به نحو دیگر برنامه ریزی شود.


بعضی از مردم با بازدید از فروشگاه های بزرگ یا نمایشگاه های کابینت که در آن می توانند همه چیز را ببینند شروع می کنند. بسیاری از خانه دار ها از دوستان یا همکاران کمک می گیرند و با استخدام یک معمار یا طراح از طرف آنها شروع می کنند. با این حال، دیگران ممکن است با سازنده یا پیمانکار خود کار کنند. متخصصان برای کمک به شما از هر چیز از انعقاد قراردادها، اخذ مجوز ها، نقشه کشی، تخمیین بودجه، انتخاب ظروف و وسایل، خرید، سفارش محصولات، کمک به شما برای تنظیم یک آشپزخانه موقت و مدیریت پروژه شما از ابتدا تا انتهای آن در دسترس هستند.

Image title

گام چهارم: طراحی شماتیک


این مرحله شامل طرح های اسکچ، طرح ریزی فضا، طرح های طبقه بندی اولیه و ارتفاعات نمایش طرح و اندازه کابینت می باشد. من سعی می کنم مشتریانم را بیشتر در طرح ریزی فضا متمرکز کنم، هرچند بیشتر اوقات وسوسه میشوم که به بحث در مورد چگونگی ظاهر نهایی آشپزخانه بپردازم. اما من خیلی زود متوجه می شوم که خیال پردازی خیلی زود می تواند از مرحله برنامه ریزی فضا مرا منحرف کند.


علاوه بر این، شما نیاز به یک طرح برای تخمین نوع متریال مصرفی و اندازه متر مربع آنها دارید، و در نهایت نیاز دارید که بدانید چقدر هزینه را به خود اختصاص می دهد. من می خواهم مراحل اولیه مصاحبه با پیمانکار را شروع کنم و به آنها یک طرح اولیه و محدوده کاری بدهم تا بتوانیم تعداد بیشتری تخمین در مورد تعداد پیمانکار ها و هزینه آنها بدست آوریم. در همان زمان شما می توانید طرح های تخمین زده شده در برخی از انتخاب های بالا از اتمام آشپزخانه و تجهیزات را ارسال کنید.


گام پنجم: تعیین مشخصات لوازم برقی و اثاثیه


در طول این فرآیند، و احتمالا مدتها قبل، شما عکس هایی از آشپزخانه هایی که دوست دارید را در بخش "ایده" ها و پوشه های خود ذخیره کردید. شما سبک آشپزخانه خود را پیدا کرده اید، آیا مدرن؟، کلاسیک؟، سنتی؟، کلبه ای؟ یا سبک شخصی فی مابین است؟ شما احتمالا می دانید که یک آشپزخانه سفید، یک آشپزخانه از چوب طبیعی یا یک آشپزخانه رنگارنگ می خواهید.


حالا شما باید انتخاب نهایی خود را از اثاثیه و لوازم جانبی انجام دهید. این ها معمولا شامل موارد زیر هستند:


نوع ساخت و ساز کابینت، درب، رنگ

رویه کابینت

یخچال و لوازم خانگی

سینک آشپزخانه و شیرآلات

هالوژن،‌ لوستر و چراغ آویز

کفپوش

کاشی و سرامیک

وسائل دکوراتیو


گام ششم: کار بر روی طراحی و اسناد ساخت


این مرحله است که شما طرح نهایی را تهیه کنید و طرح های طبقه بندی نهایی، ارتفاعات، جزئیات و، در صورت لزوم، نقشه های مکانیکی و الکتریکی، طرح های پریز و کلید های روشنایی و ارتفاعات بیرونی را تهیه کنید.


این جا جایی است که مجوزهای نهایی شما یا طرح های ساخت به بازی می آیند. مهم این است که در این زمان اثاثیه و وسایل را انتخاب کنید، زیرا این ها همان چیزی است که در قیمت نهایی پیمانکار تاثیر می گذارند.


شما نقشه ها را برای اخذ مجوز ها ارسال کنید، بنابراین زمان بندی را با شهرداری محلی خود بررسی کنید. شما نیاز به یک معمار، طراح یا پیمانکار مجاز دارید تا نهایی کردن پرونده ها و تأیید مجوز های خود را امضا کنید، بنابراین آماده برای استخدام کسی در مرحله بعدی باشید.


گام هفتم: برآورد قیمت پیمانکار ها را دریافت کنید


اگر قبلا قراردادی مجاز در پروژه نداشته اید، گام بعدی شما این است که پروژه را از طریق یک پیمانکار مجاز انجام دهید. من همیشه به دنبال کنندگانم توصیه می کنم حداقل سه برآورد پیمانکار متفاوت را دریافت کنند. من می خواهم به عنوان کار مقدماتی با پیمانکاران بر سر طرح های شماتیک صحبت کنم و برآورد هایی را بدست آورم و ببینم آیا ما در مسیر درست قرار داریم یا نیازمند به بازگرداندن بعضی از طرح ها به بودجه هستیم.


گام هشتم: برای نسخه ی نمایشی آماده شوید


روز بزرگی پیش روی ما است، به احتمال زیاد چیزی حدود 4-8 هفته تا اخذ مجوز ها زمان لازم داریم. ما زمان خوبی را برای بهبود برنامه ریزی بدست آورده ایم، باید وسايلی که در حین ساخت و ساز نیاز نداریم از آشپزخانه خارج کنیم و محیطی را برای آنها در نظر بگیریم و همچنین اگر در حین ساخت و ساز آشپزخانه در خانه زندگی می کنید، یک آشپزخانه موقت ایجاد کنید تا تمرکز خود را از دست ندهید !


شما ممکن است به طور موقت از خانه بیرون بیایید، اما اکثر خانه دار ها سعی می کنند در حین ساخت و ساز در خانه زندگی کنند. آماده سازی و سازمان دهی می تواند خلاقیت شما را حفظ کند.


با پیمانکار خود درباره تدارکات پیش از شروع کار صحبت کنید. آیا شما را یک بار در هفته برای بازسازی آشپزخانه ملاقات خواهیم کرد؟ آیا شما برای انجام وظایف خاص مانند برش یا کفپوش ها باید از خانه بیرون بیایید؟ در مورد حذف آوار و گرد و غبار چه اقدامی باید انجام دهیم؟ آیا مشکلات آلرژی خانوادگی وجود دارد؟ یک روز کاری معمول برای پیمانکاران چیست؟ گرفتن تمام این موارد می تواند انتظارات را تنظیم کند و همه چیز را برای شروع یک پروژه خوب آماده سازد.


گام نهم: از بین بردن نواقص بعد از اتمام پروژه


هنگامی که ساخت و ساز تمام شده است، ممکن است نواقص و مواردی وجود داشته باشد که اشتباه شده است و یا به سادگی فراموش شده است. یک صفحه کلید یا پریز گمشده یا جابجا شده، کاشی که از دیوار جدا شده است، لکه های رنگی که روی دیوار جا مانده اند و یا چیزهای کوچکی مانند این و گاهی اوقات چیزهای بزرگتر مانند هود کار نمی کند و یا در یک طبقه ی کابینت خراش بزرگی وجود دارد.


گاهی اوقات خانه دار ها لیستی از اقلام و کار هایی که باید به پایان برسند یا تعمیر شوند را درست می کنند و برای پیمانکاران ارسال می کنند.  من دوست دارم از یک فرم کوچک استفاده کنم که مشخص کند هر آیتم ناقص است یا پایان یافته است، پیمانکار مسئول کیست و در چه تاریخی به پایان میرسد. بعد آن را برای بررسی، تغییر و افزودن به مشتری ارسال می کنم، و سپس به پیمانکار.


پیمانکار ممکن است مجبور شود چندین دفعه به خانه بازگردد تا این موارد را تمام کند و این یک امر اجتناب ناپذیر است؛ خودتان را برای بیش از یک بازدید آماده کنید تا بخوبی با مسائل پیش رو برخورد کنید.

بهترین روش برای برخورد با آن، با نگرش ZEN است. چیزهایی اتفاق می افتد، چیزهای کمی از دست میرود. این کار شبیه ساخت یک لیست خرید برای فروشگاه مواد غذایی است که باز هم بعضی از خرید ها فراموش می شود. همه ما این کار را انجام می دهیم.نظر شما برای بازسازی آشپزخانه چیست؟ با ما در میان بگذارید.


برچسب ها :نظرات


تبلیغات