روح رنگ قسمت دوم رنگ های درجه دو

در این بخش در مورد ویژگی های مخرب رنگ های اصلی صحبت می کنیم و بیشتر به رنگ های درجه دو می پردازیم و ویژگی های روانشناسی آن ها را بررسی می کنیم .

98/02/18

2
0
( % 0 ) 0
259

روح رنگ  قسمت دوم  رنگ های درجه دو

ویژگی های مخرب رنگ های اصلی به صورت نهفته در داخل هر رنگ موجود می باشد مانند تمام ویژگی های دیگر این رنگ ها و زمانی به صورت فعال در می آید که در فضا به صورت خالص وجود داشته باشد و این تاثیر نه تنها در حس فضا بلکه در افرادی که از آن استفاده می کنند هم به چشم می خورد .

آبی : آیا تا کنون هیچ موجود زنده ای را به رنگ آبی خالص دیدید؟

دقیقا نکته ماجرا در همین جاست ، رنگ آبی رنگی است با درون مایه عمیق و افسردگی آور که این موضوع در روح افراد تاثیر میگذارد ، رنگی که باعث سردی فضا می شود و پس از دورانی طولانی احساسات افراد را از بین می برد .

دقیقا به خاطر همین موضوع در فیلم های ترسناک از افکت های آبی بر روی تصویر استفاده می شود یا در فیلم هایی که در مورد کوهستان ساخته می شود برای نشان دادن بی حس بودن فضا از آبی با تنالیته های مختلف استفاده می شود.

زرد : توضیح را با سوالی از شما شروع می کنم . آیا تا کنون شده به این موضوع فکر کنید که چرا خورشید نور زرد دارد ؟ (البته نور خورشید سفید می باشد ولی بر اساس فرمول های مغزی نور خورشید به رنگ زرد دیده می شود.)

یا تا کنون شده به این فکر کنید که چرا مجبورید صبح ها بیدار شوید ؟ یا دوست داشته باشید شب طولانی تر باشد؟

البته برای هر سوال می توان جواب های مختلفی داشت که همه درست می باشد با توجه به سوالات پی میبریم در تمام سوال ها یک نقطه مشترک وجود دارد و آن هم رنگ زرد می باشد نظرتان چیست که کمی از نظر رنگ شناسی بررسی کنیم .

رنگ زرد ؛ رنگی تیز که گاهی اوقات حتی چشم را اذیت میکند . رنگی که برای مدت کوتاهی باعث شادی می شود ولی پس مدت طولانی حس تنفر و فرار از فضا را به روح انسان القا می کند البته این فرار بر اساس دلزدگی است. این رنگ برای کودکان شادی خاصی می سازد و حتی برایشان مفید است ولی این موضوع درمورد بزرگسالان دقیقا برعکس عمل می کند و حس خستگی  را در آن ها تشدید می کند .

قرمز : رنگی پر از احساس که تمام تمایلات انسان را افزیش می دهد ، این رنگ داری انرژی به شدت زیادی     می باشد که تمام آن را به روح فضا و افراد القا می کند . شدت انرژی این رنگ باعث تولید هورمون آدرنالین می شود . هورمون آدرنالین از غدد بالای کلیه ها آن هم در زمان آمادگی برای فعالیت های شدید یا دفاع از خود و زمانی که بسیار هیجان زده باشید در خون ترشح می شود . وقتی این هورمون ترشح می شود بدن تنها ساختار هیجانات را می شناسد و کم کم ذهن زمام تفکر را از دست می دهد .

با یک آزمایش ساده می توانید آدرنالین را در بدن خود حس کنید تنها کافیست در اوج خستگی بدنتان را مجاب به بیداری کنید کمی بعد خستگی از بین می رود و نشاط جایگزین می شود درصورتی که نم یتوانید فکرتان را جمع یا چیزی را به صورت عقلی بررسی کنید.

Image title


رنگ های درجه دو :

از جمله رنگ هایی که در چرخه رنگ در رده دوم قرار دارند .

  1. سبز

  2. نارنجی

  3. بنفش

رنگ های بالا از ترکیب رنگ های اصلی با یکدیگر حاصل می شوند .

      زرد + آبی = سبز

      زرد + قرمز= نارنجی

      قرمز + آبی = بنفش

ویژگی های رنگ های درجه دو :

سبز : در جهان امروز رنگ سبز در بین آقایان در درجه دوم رنگ های مورد علاقه قرار دارد در صورتی که در مورد بانوان در رده سوم ، پس رنگ سبز هم  مثل رنگ آبی رنگی رایج و دوست داشتنی می باشد .

از ویژگی های برتر این رنگ می توان به معنویت ، رشد داشتن ، سلامتی ، طیبعی بودن ، امنیت داشتن ، امید ، صلح ، حفاظت اشاره نمود .

رنگ سبز رنگی است دارای آرامش به همراه جنب و جوش که سرمای رنگ آبی را ندارد و همینطور به صورت طبیعی بیشترین رنگی می باشد که در طبیعت به چشم می خورد.

البته رنگ سبز هم دارای ضعف هایی می باشد از جمله آن ها میتوان از طمع ، حسادت ، بدبختی ، بی تجربگی نام برد .

Image title


نارنجی : این رنگ از جمله رنگ هایی می باشد که کمترین محبوبیت را در بین افراد دارد البته این موضوع بیشتر در بانوان صدق میکند ولی  برای آقایان هنوز به پایین درجه افول نکرده است .

از ویژگی های آن شادی ، تابستان ، گرمای مطبوع ، موفقیت ، هیجان ، شیفتگی ، خلاق و مبتکر ، تشویق و تحریک می باشند .

Image title


بنفش : در دسته رنگ های دوست داشتنی بانوان رنگ بنفش به چشم میخورد که در رده دوم رنگ های دوست داشتنی آن ها قرار دارد ولی این موضوع برای آقایان کاملا برعکس می باشد ، پس رنگ بنفش رنگی با علاقه مندی متوسط می باشد .

رنگ بنفش ؛ دارای شخصیت آرامش بخش و در عین حال انرژی زایی می باشد . رنگ بنفش تداعی کننده آسمان نیمه شب است دقیقا زمانی از شب که هم دارای معنویت هم قدرت می باشد .

از ویژگی های بارز بنفش می توان برتری ، خاص ، لوکس ، جادویی ، ثروت ، رمزآلود ، کرامت ، قدرت ، پیچیدگی و عجله را نام برد .

Image title


همانطور که مشخص است رنگ های درجه دو ویژگی های مثبت رنگ های ترکیب شده از آن ها را شامل میشوند و قدرت و توانایی بالاتری نسبت به رنگ های اصلی دارند ولی باید در نظر داشت هیچگاه یک رنگ خاصیت کاملی ندارد و با ترکیب در فضا مفهوم فضا را تعیین می کند.


برچسب ها :نظرات


تبلیغات