.اگر چیدمان سالن پذیرایتان شما را راضی نمیکند، این 6 سوال را حتما از خود بپرسید

.پاسخ های شما میتواند سر نخ هایی از کارهایی که نکردید به شما بدهد

1397/07/19

علی حمزه

به امید روزی که در خانه رویاهایمان...

2
0
( % 0 ) 0
262

آیا تا به حال احساس کرده اید که اتاق نشیمن شما ناقص است، اما مطمئن نیستید که در مورد آن چه اقدامی انجام دهید؟

اینکه خودتان طراح خانه ی خودتان باشید بسیار سخت است، چرا که شما از وسایل خودتان استفاده میکنید و این چالشی برای شما بوجود میاورد که فکر کنید به اینکه هر کدام از وسایل و نحوه چیدمان فضای اتاق نشیمن شما را چگونه میکند.

اگر در این موقعیت قرار گرفتید این شش سوال را از خودتان بپرسید تا بتوانید دکوراسیون فعلی خود را به یک دکوراسیون زیبا تغییر دهید.۱- آیا اتاق نشیمن شما نقطه ی کانونی دارد؟


بسیاری از ویژگی های اتاق شما نقطه ی کانونی هستند، مانند شومینه یک اثر هنری فاخر، قفسه ای زیبا، اگر نقطه ای کانونی در اتاق نشیمن شما وجود نداشت، ببینید جایی که چشم شما هنگام ورود اول آن را می بیند کجا است؟

سپس آنجا را به بهترین نحو بپوشانید، مثلا از مبل، میز، لامپ و یا یک عتیقه استفاده کنید، برای برجسته تر شدن نقطه ی کانونی میتوانید با تزیین دیوار یا استفاده از اثر هنری برجسته، دکوراسیون متضاد یا یک مبلمان زیبا همانند عکس استفاده کنید.


دکوراسیون - پذیرایی - اتاق نشیمن


در عکس بالا درگاه درب نقطه ای کانونی بزرگ بوجود آورده است که با استفاده از لوستر، مبل سفید، تابلوی نقاشی، فرش سفید تعادل خوبی بوجود آورده است، همچنین کوسن ها یک کنتراست رنگی بوجود آورده اند.


پذیرایی - کتابخانه - دکوراسیون داخلی


در این عکس نقطه ی کانونی توسط یک قفسه ی بزرگ پوشش داده شده است، که از رنگ آبی پررنگ استفاده شده است، همچنین به این دقت کنید که فرش سفید و مبل سفید با چوب قهوه ای و کوسن های خاکستری و همچنین تابلوی آبی کاملا با این قفسه هم خوان هستند و هیچ تضادی بین اینها وجود ندارد.


این را بخاطر داشته باشید که قرار نیست تمام وسایل شما خاص و با رنگ های متنوع باشد، بیشتر وسائل را ساده نگهداشتن باعث میشود تا آن وسائل خاص که برایتان مهمند بیشتر به چشم بیایند.


۲- آیا یک ست مبلمان راحتی دارید که نقطه ی کانونی شما را ارتقاء دهد؟


این کاملا درست است که شما کلی موقعیت برای قرار دادن مبلمان خود دارید، اما این بهتر است که مبل های راحتی خود را رو به نقطه ی کانونی خود قرار دهید و هنگامی که بر روی ان مبل ها جمع خودمانی دارید نقطه ی کانونی خود را به رخ میکشد، همانند وقتی که یکسری افراد دور آتش جمع میشوند و اوقات خود را می گذرانند، در این موقعیت آتش خود را به زیبایی نمایان می کند و باعث گرم تر و صمیمی تر شدن جمع میشود.


مبل - شومینه - پذیرایی - دکوراسیون داخلی


اگر در دکوراسیون شما این ایده که مبلمان خود را رو به روی نقطه ی کانونی قرار دهید جالب نیست، میتوانید آنها را همانند عکس بالا در کنار نقطه ی کانونی بچینید، لازم به ذکر است که این چیدمان نباید نقطه ی کانونی شما را کور کند.

در عکس بالا صندلی سبز و دکور روی شومینه، تاکید را بر شومینه که در اینجا نقطه ی کانونی است دو چندان کرده اند، همچنین کوسن های رنگی و گلهای زرد شادابی را به محیط افزوده اند.


مبل - شومینه - پذیرایی - دکوراسیون داخلی


این عکس یک نمونه عالی از آرایش صندلی U شکل را فراهم می کند که نقطه کانونی شومینه را افزایش می دهد و مکان مهمی برای نشستن ایجاد می کند. کاشی های افقی رشته ای و قفسه های روشن در کنار شومینه توجه بیشتری به این دیوار را جلب می کنند.


۳- آیا میز عسلی و میز پذیرایی زیبا دارید؟


این میز ها علاوه بر استفاده در پذیرایی، نگهداشتن لامپ ها، گل ها، کتابها و ... میتوانند نقش ویژه ای در طراحی بازی کنند.


مبل - شومینه - پذیرایی - تابلو - میز عسلی - دکوراسیون داخلی


میز های عسلی کرم قهوه ای(متضاد) در این عکس نمونه ی خوبی از نحوه انتخاب وسائل در کنار مبل های ساده میباشد، شما میتوانید از سنگ های قیمتی و زیبا با پایه های نازک، پهن، کوتاه یا بلند استفاده کنید.

در این عکس میز ها و بالشتک های فانتزی و دیواری هنری به سبک یک گالری، فضای دل نشین شخصی با رنگ های پر جنب و جوش بوجود اورده است، همانطوری که گیاهان این کار را میکنند.


میز - بالشتک - مبل - پذیرایی - دکوراسیون داخلی


یک میز خارق العاده قهوه ای جذایبت بی نظری به این دکوراسیون داده است، همچنیین استفاده از نور طبیعی زیاد و مبلمان و جداره ی پنجره به رنگ سفید باعث شده است سنگینی رنگ قهوه ای میز گرفته شود.

همچنین در شب ها نور لامپ با استفاده بهینه از آینه نور مورد نیاز اتاق را فراهم میکند، رگه های فلزی امتداد یافته از آینه مرکزی در این امر بی ثمر نیستند.

مجموعه ای بی نظیر از بالش ها، فرش های از جنس پوست حیوانی و تراریوم ها(گلخانه ای کوچک) به این طراحی منحصر به فرد اضافه شده است.


۴- آیا یک فرش بزرگ دارید که طراحی شما را تقویت کند؟ 


فرش - مبل - پذیرایی - دکوراسیون داخلی - پارکت


فرش نه تنها فضای خالی کف شما را پر میکند، بلکه مانند سیم اتصال هماهنگی بین مبل های شما بوجود میاورد.

فرش ها قادرند دکوراسیون شما را توصیف کنند، پس هنگام خرید فرش به این توجه کنید که آیا طرح و رنگ فرش شما قادر است دکوراسیون شما را توصیف و پشتیبانی کند یا خیر!؟ همچنین فرشتان باید آنقدر بزرگ باشد که دکوراسیون شما را پوشش دهد و همانند بالا مبلمان در اطراف آن قرار بگیرند.


۵- آیا شما از یک پرده ی مناسب استفاده کرده اید؟


پرده - مبل - پذیرایی - دکوراسیون - میز عسلی


همانطور که همه شنیده ایم پرده عروس خانه است، پس علاوه بر وظیفه ی حفظ حریم شخصی، جلوگیری از ورود نور بیش از اندازه، تاریک کردن محیط و هزاران کار دیگر، پرده وظیفه ی زیبایی بخشیدن به دکوراسیون شما را دارد. پرده ها انواع مختلفی دارند از جمله پرده های پارچه ای، انواع شید ها، زبراها، پرده های کرکره ای و ... اما چیزی که اهمیت دارد آن است که کدام نوع و کدام رنگ و طرح با خانه ی شما سنخیت دارد.

در عکس بالا پرده های ساده و کرم رنگ متناسب به رنگ و سادگی سایر وسائل انتخاب شده و همچنین قدی بودن پرده باعث شده ارتفاع سقف بلندتر بنظر بیاید.


۶- آیا اتاق شما سبک و رنگ مورد نظر را به نمایش گذاشته است؟


همانطور که طرح ها و رنگ های خنثی میتوانند آرامش و زیبایی را لوجود بیاورند، استفاده از رنگ های پررنگ تر و مبلمان مجلل تر میتواند اتاق نشیمن را برای زندگی به ارمغان بیاورد.


دکوراسیون داخلی - پرده - فرش - مبل - پذیرایی - شلف دیواری


در عکس بالا کوسن های نارنجی و زرد یک هماهنگی بین مبل های طوسی و قفسه ها با تم رنگ نارنجی-طوسی بوجود آورده است.


Image title


این دکوراسیون در ملبورن، استرالیا، نمونه خوبی از چگونگی استفاده از سبک های متنوع دریک اتاق را با موفقیت نشان می دهد.

ترکیبی از بالش ها با طرح حیوانات و قلاب بافی، تابلویی با طرح آرژانتینی، یک لامپ صنعتی و یک فرش با الگوی جسورانه با هم همکاری می کنند، زیرا رنگ ها را تکرار می کنند تا یک طرح انعطاف پذیر ایجاد کنند.
برچسب ها :نظرات


تبلیغات