آیا می‌توان در حمام از کاغذ دیواری استفاده کرد؟

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانیم به حمام نشاط فراوان ببخشیم، استفاده از کاغذ دیواری است! اما چطور؟! در این مطلب که برگرفته از یک مقاله انگلیسی می‌باشد براتون توضیح میدهم که چطور کاغذ دیواری مناسب را پیدا کنید و کجا آن را نصب کنید.

1398/09/15

علی حمزه

به امید روزی که در خانه رویاهایمان...

2
0
( % 0 ) 0
439

نصب کاغد دیواری در دستشویی که فاقد دوش یا وان است می‌تواند یک راه آسان باشد اما این مدل تزیین دیوار در محیط‌های مرطوب چقدر دوام می‌آورند؟ بستگی به آن دارد که چه مدل کاغذ دیواری استفاده می‌کنید و کجا آن را نصب می‌کنید؟کدام مدل کاغذ دیواری برای حمام‌ها از همه مناسب تر هستند؟


کاغذ دیواری در حمام

کاغذ دیواری از جنس vinyl بهترین مدل برای نصب در محیط مرطوب حمام است، کارشناسانی که ما با آنها صحبت کرده‌ایم هم آن را تایید کرده اند.
کاغذ دیواری vinyl در برابر آب مقاوم است و به راحتی قابل شستشو است، قاعدتا نباید آبی به خود جذب کند چرا که منجر به پوسیدگی یا باد کردن می‌شود.


چگونه می‌توان از کاغذ دیواری‌های حمام مراقبت کرد؟


کاغذ دیواری در حمام


اگر نمی‌توانید کاغذ دیواری vinyl که دوست دارید را پیدا کنید یا اگر مایلید کاغذ دیواری خاصی در حمامتان داشته باشید استفانی بلاندا، طراح شرکت " U.S. Bath Systems" در مینه سوتا توصیه می‌کند که از جلا دهنده و براق کننده روی کاغذ دیواری استفاده کنیم تا از رطوبت در امان باشد (همانطور که در این حمام انگلیسی استفاده شده است). همچنین بلاندا استفاده از ماده ضد پوسیدگی و بادکردگی (برای آماده کردن دیوار) و چسب (برای چسباندن کاغذ دیواری) برای کاهش خطر جمع شدن رطوبت پشت کاغذ دیواری را به ما توصیه می‌کند.


کاغذ دیواری را کجای حمام می‌توان نصب کرد؟


کاغذ دیواری در حمام


کاغذ دیواری هرجای حمام به جز محدوده دوش می‌تواند قرار بگیرد، با این وجود، کاغذ دیواری می‌تواند روی دیوار پشت وان حمام به کار گرفته شود چرا که در این حالت قرار نیست دیوارها را خیس کنید.


اما نکته کلیدی اینجاست.

کاغذ دیواری در حمام

معمولا شما نمی‌خواهید کاغذ دیواری‌تان را خیس کنید، نه تنها به خاطر اینکه ممکن است به خود پوشش دیوار آسیب برساند (مخصوصا اگر دیوار از جنس کاغذ یا پارچه باشد)، بلکه به خاطر اینکه یک کاغذ دیواری مرطوب باعث گسترش پوسیدگی یا بادکردگی در پشت خود می‌شود.
 

به این خاطر است که بعضی طراحان به طور کلی نسبت به نصب کاغذدیواری در حمام احتیاط می‌کنند. 
بلاندا می‌گوید: اگر تهویه مناسبی ندارید یا ممکن است کودکانتان زیاد آب بازی کنند، احتمالا کاغذ دیواری بهترین گزینه نخواهد بود.


کاغذ دیواری در حمام

کاغذ دیواریی که انتخاب می‌کنید باید دفترچه اطلاعاتی درباره خود داشته باشد، که توضیح دهد برای چه محیط‌هایی مناسب است؛ و این که آیا می‌توان آن را شستشو داد یا حتی دستمال کشید؟ برای کسب خروجی بهتر، به این توصیه‌هایی که تولیدکننده‌ها روی محصولات خود قرار داده‌اند، توجه کنید.


کاغذ دیواری در حمام


نکات بیشتر برای استفاده کاغذ دیواری درحمام


موضوعات کارشناسی: اگر قصد دارید حمام خود را کاغذ دیواری کنید-یا هر یک از اتاق‌ها را- اول از همه باید مطمئن شوید که دیوار ها هموار باشند. اگر مطمئن هستید و تجربه ی آن را داشته اید، احتمالا باید کسی را استخدام کنید تا دیوارهایتان را اندازه بگیرد و کاغذ دیواری را نصب کند. نصب کاغذ دیواری پیچیده تر از آن است که فکر می‌کنید؛ از آماده‌ کردن دیوارها، نصب کاغذ دیواری، تطبیق با الگو و نقش کاغذ دیواری و این که درزها و شکاف ها دیده نشوند خود نیازمند تخصص و حوصله فراوان است.


کاغذ دیواری در حمام


حتما نمونه و جنس کاغذ را از نزدیک مشاهد کنید. حتما قبل از نصب کاغذ دیواری سعی کنید سمپل و نمونه آن را از نزدیک ببینید، اگر کاغذ دیواری که به آن علاقمندید فقط آنلاین فروخته می‌شود، بهتر است یک نمونه از آن را بگیرید تا به طرح، جنس و کیفیت آن پی ببرید.


کاغذ دیواری در حمام


شما یا کس دیگری ممکن است چند سال بعد بخواهید کاغذ دیواری‌ها را عوض کنید. برای انتخاب کاغذ دیواری از سلیقه خودتان بهره ببرید، و اصلا به این توجه نکنید که خریداران بعدی از طرح آن خوششان خواهد آمد یا خیر! این چیزیه که شما اصلا نمی‌توانید پیش‌بینی کنید.


کاغذ دیواری در حمام

هزینه: حدود هزینه نصب از رولی ۱۰ هزار تومان تا ۱۸ هزار تومان برای پروژه های تمام وقت روزانه است، البته بدون احتساب قیمت خود کاغذ دیواری؛ یک حمام کوچک معمولا ممکن است برای نصب یک روز وقت بگیرد. همچنین حدود قیمت یک رول کاغذ دیواری از حداقل ۳۰ هزار تومان تا بیش از رولی ۵۰۰ هزار تومان است.


کاغذ دیواری در حمام


جمع‌بندی: باتوجه به توضیحات ارائه شده خیلی مهم است که کاغذ دیواری‌های استفاده شده در حمام در تماس مستقیم با آب نباشند، یعنی اگر حمامتان خیلی بزرگ نیست و دیوارهای آن نزدیک دوش حمام هستند (که اکثرا در خانه‌های آپارتمانی به‌دلیل کمبود فضا حمام‌ها کوچک ساخته می‌شوند.) خیلی پیشنهاد نمی‌شود که از کاغذ دیواری استفاده کنید.


نوبت شما: آیا شما حاضرید با توضیحات داده شده حمام خودتون را کاغذ دیواری کنید؟!


منبع: وب‌سایت
houzz
نویسنده:
Erin Carlyle
نظرات


تبلیغات